Prosinec 2010

Firbolg

30. prosince 2010 v 23:14 | sir Petr |  Rasy
Nejsilnější z rodiny obrů, přirozeně inteligentní a částečně ovládající magii.

Kladivo Tajemství hlubin - Temnomlat

30. prosince 2010 v 19:50 | Dalcor
Artefakt nejvyšších kněží Moradinových v Myth Drannoru. Válečné kladivo Tajemství hlubin.

Icewind dale

30. prosince 2010 v 14:28 | sir Petr |  Hry
Icewind Dale I je počítačová hra vidaná firmou Interplay v roce 2000.Je vytvořena pod infinity enginem a hraje se podle pravidel Advanced Dungeons and Dragons (2. edice).
Děj je zasazen do Planiny ledového větru.Úkolem hráče je vést partu šesti dobrodruhů, kterou si na začátku hry sám vytvoří a která v tomto světě plní různé úkoly, zlepšuje své schopnosti a nakonec zachrání svět před nebezpečím.
Icewind dale


Hra začíná ve městě Východní Přístav (v originále Easthaven), v němž hráčova parta dobrodruhů přijme pozvání starosty Hrothgara zúčastnit se expedice do Kuldaharu, malého městečka založeného kdysi druidy pod rozložitým magickým stromem, v němž se údajně začaly dít divné věci. Cestou je však celá expedice smetena lavinou a zachrání se jen šest hráčových dobrodruhů, kteří navíc mají zablokovanou cestu zpět do Východního Přístavu. V Kuldaharu jim arcidruid Arundel sdělí, že město je ohrožováno neznámým zlem a hrozí zkáza magickému dubu, který mu poskytuje teplo, což by znamenalo zničení města. Parta musí najít Kamenné srdce (Heartstone Gem), kouzelný drahokam, s jehož pomocí může Arundel najít zdroj zla. Drahokam ukradl démon Yxunomei, ale když ho parta získá, Arundel je zavražděn a před smrtí stihne poslat družinu do zničené elfí pevnosti zvané Useknutá ruka (Severed Hand), v níž elf Larrel odhalí zdroj zla ve starodávném trpasličím sídle Dornova hlubina (Dorn's Deep). Nakonec družina zjistí, že za vším stojí Bratr Poquelin, který nechal zničit Hrothgarovu výpravu, zabil Arundela a se svou armádou nakonec dobyl Východní Přístav, kde se usídlil v chrámu a plánuje otevření portálu do Devíti pekel Baatoru, aby mohl dobýt celý sever za pomoci armády ďáblů.
foto ze hry
foto ze hry 01
foto ze hry 02