Lolth

27. března 2010 v 9:07 | sir Petr |  Postavy
Lolth (Lloth v drowském dialektu) je vůdčí bohyně drowů. Je známa také jako Pavoučí královna a Královna jam démonických pavučin.
Lolth je démoní královna či lord a bohyně uctívaná drowy (některé mýty tvrdí že byla původně bohyní jež se později přeměnila v démona). Promítá svou hrozivou moc a velkou krutost do vášně pro arachnidy. Jako bohyně temnoty, drowů, zla a pavouků (a vrahů a chaosu ve Ztracených říších) formuje drowskou společnost kde přežije jen ten nejsilnější.
Lolth je chaoticky zlá středně silná mocnost, její symbolem je černý pavouk s hlavou drowské ženy visící na pavučině. Má dvě formy vzhledu, drowskou a arachnidskou. V drowské formě je Pavoučí královna velmi krásná žena, někdy pokrytá pavouky. V arachnidské formě má podobu velké černé vdovy s hlavou drowí ženy nebo člověka s pavoučíma očima. Někdy má místo pavoučích nohou lidské paže.
Lolth sídlí Jamách démonických pavučin, temné králoství v podobě jedné velké pavučiny kde jí slouží zástupy mocncýh mystických otroků. Její rezidence v této říši je pohyblivá železná pevnost ve tvaru pavouka.
Lolth je zapřísáhlým nepřítelem Corellona Larethiana a jeho panteonu Seldarine, také je rivalkou různých démoních lordů Abyssu, především Zuggtmoyi, démonické paní hub. Je také vůdkyní takzvaného Temného Seldarine do kterého patří mimo ní dobrá bohyně drowů Eilistraee, bůh slizu Ghaunadaur, bůh zlodějů Vhaeraun, bohyně otroctví a nemrtvých Kiaransalee a mrtvý bůh válečníků Selvetarm. Vztahy mezi bohy tohoto panteonu jsou však většinou nepřátelské.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama